کشتی فرنگی کرواسی| محسن نژاد، مهمدی، ایمن طلب و دادمرز راهی فینال شدند
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۷۰۲۶۴۱۵
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های شش وزن پایانی رقابت های بین المللی کشتی فرنگی کرواسی از ظهر امروز (یکشنبه) در شهر زاگرب در حال برگزاری است که از میان 10 نماینده کشورمان 4 نفر به دیدار فینال راه یافتند و 3 نفر در دیدار رده بندی حضور دارند.
در پایان مسابقات مقدماتی پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم، مهدی محسن نژاد در وزن 60 کیلوگرم، سجاد ایمن طلب در وزن 72 کیلوگرم و علیرضا مُهمدی در وزن 82 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدمهدی جواهری در وزن 55 کیلوگرم، پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن 130 کیلوگرم در دیدار رده بندی حضور دارند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
امیررضا ده بزرگی در وزن 60 کیلوگرم، امیر عبدی در وزن 72 کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن 120 کیلوگرم نیز با شکست مقابل رقبا از دور رقابت ها کنار رفتند.
نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 55 کیلوگرم که با حضور 7 نفر و به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، پویا دادمرز در گروه A در کشتی نخست با نتیجه 5 بر 2 آریتیوم دلانو از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دورهای بعد با نتیجه 10 بر 2 دالتون دوفیلد از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 اختیار باتیروف از ازبکستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدمهدی جواهری دیگر نماینده کشورمان نیز در گروه B در دور اول 6 بر صفر مانجیت از هند را مغلوب کرد. وی در کشتی دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل دنیس میهای از رومانی شکست خورد و بعنوان نفر دوم گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. دو نماینده کشورمان در این دیدار به مصاف هم رفتند که پویا دادمرز با نتیجه 2 بر 1 و ضربه فنی به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. جواهری نیز به دیدار رده بندی رفت. دادمرز در دیدار فینال با اختیار باتیروف از ازبکستان کشتی می گیرد و جواهری در دیدار رده بندی به مصاف دنیس میهای از رومانی می رود.
در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 7 بر 3 کایتو اینابا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر صفر لی گیو سائو از چین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل مایتو کاوانا از ژاپن با نتیجه 7 بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف نیهاد ممدلی از آذربایجان می رود. امیررضا ده بزرگی دیگر نماینده کشورمان نیز که در آنسوی جدول قرار دارد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر راندون میراندا از آمریکا را مغلوب کرد. و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل رضوان آرنات از رومانی با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر، ده بزرگی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر والنتین پتیک از مولداوی را شکست داد. وی در دور بعد مقابل روبرت فریتچ قهرمان اروپا از مجارستان با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر از دور رقابت ها کنار رفت. سجاد ایمن طلب دیگر نماینده کشورمان نیز که در همین جدول قرار دارد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 پاتریک اسمیت از آمریکا را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر 1 جمال جومابایف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 از سد روبرت فریتچ قهرمان اروپا از مجارستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف سلجوق جان دارنده مدال برنز جهان از ترکیه می رود.
در وزن 82 کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر تونجای وزیرزاده از آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر ایوو اسویگلر از چک را از پیش رو برداشت. علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر مارسل هین از دانمارک را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نمایندگان کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفتند که مهمدی با نتیجه 3 بر 3 پشتام را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. پشتام نیز به دیدار رده بندی رفت. مهمدی در دیدار فینال با فیلیپ ساسیچ از کرواسی مبارزه می کند.
در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد. علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر 2 دانیلا سوتنیکوف از ایتالیا را مغلوب کرد. منجزی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 2 بر 1 یوسفی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل اسکار پینو هیندس دارنده مدال نقره جهان از کوبا با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. یوسفی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.
مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت 20:30 امشب برگزار می شود.
پایان پیام/
منبع: فارس
کلیدواژه: کشتی مسابقات رنکینگ دار کرواسی کشتی فرنگی مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه دور رقابت ها کنار رفت دیدار فینال راه یافت پس از استراحت در دور مرحله نیمه نهایی دور دوم با نتیجه نتیجه 9 بر صفر نماینده کشورمان دیدار رده بندی نهایی راه یافت دور بعد نتیجه 3 دور نخست دور اول
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۰۲۶۴۱۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
عطایی و شاگردان به فینال رسیدند
تیم فولاد سیرجان ایرانیان با شکست تیم پیکان به فینال لیگ برتر والیبال صعود کرد.
به گزارش خبرگزاری ایمنا، مرحله نیمهنهایی لیگ برتر والیبال در روزهای پنجم، ششم، هفتم، هشتم و نهم فروردین به صورت مجتمع در تهران و سالن فدراسیون والیبال برگزار میشود تا تیمهای فولاد سیرجان ایرانیان و پیکان تهران، شهداب یزد و شهرداری ارومیه برای حضور در دیدار فینال و ردهبندی با یک دیگر بجنگند؛ این مرحله به صورت دو برد از سه بازی برگزار میشود.
تمام مسابقات مرحله نیمهنهایی به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان بعد از افطار و ساعت ۱۹:۰۰ برگزار میشود، دیدارهای ردهبندی و فینال در طی روزهای پانزدهم، هفدهم و نوزدهم فروردین پیگیری خواهد شد.
در مسابقات مرحله پلیآف تیمهای طبیعت، شهرداری ارومیه، گیتیپسند، چادرملو، شهداب یزد، فولاد سیرجان ایرانیان، ایفاسرام و پیکان با یک دیگر به رقابت پرداختند که در نهایت تیمهای فولاد سیرجان ایرانیان، پیکان تهران، شهداب یزد و شهرداری ارومیه با برتری در دو بازی مقابل حریفان راهی نیمهنهایی شدند.
در پلیاوت نیز تیمهای نیان الکترونیک، شهرداری گنبد، سایپا و مس رفسنجان برای بقا در لیگ برتر والیبال تلاش کردند که در نهایت تیمهای مس رفسنجان و نیان الکتریک با برتری بقای خود را در لیگ آینده تضمین و تیمهای شهرداری گنبد و سایپا از گردونه لیگ برتر والیبال حذف شدند.
در اولین دیدار مرحله نیمه نهایی دو تیم فولاد سیرجان ایرانیان و پیکان برابر هم صفآرایی کردند. عطایی و یارانش موفق شدند در اولین دیدار نیمهنهایی لیگ برتر والیبال مقابل اکبری و شاگردان به پیروزی دست پیدا کنند. در این دیدار فولاد سیرجان ایرانیان موفق شد سه بر یک با نتایج ۲۵ بر ۱۷، ۲۸ بر ۲۶، ۲۲ بر ۲۵ و ۲۸ بر ۲۶ از پیکان سبقت بگیرد و به پیروزی برسد.
در دیدار دوم تیمهای فولاد سیرجان ایرانیان و پیکان، عطایی و شاگردانش در حالی به پیروزی رسیدند که شاگردان اکبری در پیکان دو بر صفر در ست شماری جلو بودند اما در امتیازات پایانی ست سوم هم شکست خوردند تا روند بازی به سود فولاد تغییر کند.
این دیدار با برتری سه بر دو (۱۹ بر ۲۵، ۲۱ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹ و۱۵ بر ۹) فولاد سیرجان ایرانیان به پایان رسید و این تیم با دو پیروزی در نیمهنهایی به فینال لیگ برتر صعود کرد و پیکان با این شکست باید در انتظار مشخص شدن حریف خود باشد تا در دیدار ردهبندی برای جایگاه سوم تا چهارم تلاش کند.
به گزارش ایمنا در آخرین دیدار نیمه نهایی امروز چهارشنبه هشتم فروردین، شهرداری ارومیه و شهداب یزد از ساعت ۱۹ در سالن فدراسیون والیبال مقابل هم قرار میگیرند. در صورتی که شهداب مدافع عنوان قهرمانی، پیروز شود در دیدار نهایی شاهد جدال فولاد و شهداب خواهیم بود.
کد خبر 739620